Nasza recepta

Ruch jako lekarstwo

Ruch może być bardzo skutecznym lekiem w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, ale jak w przypadku każdego leku, zbyt duża ilość może być szkodliwa, a zbyt mała nie daje żadnego efektu.

Odpowiednio dobrana dawka

Głównym elementem dobrego postępu terapii jest zdolność do ilościowego określania i kontrolowania wszystkich zmiennych w ćwiczeniach terapeutycznych. Jest to możliwe, jeśli urządzenia są tak zaprojektowane, aby zapewnić płynne i łatwe do kontroli obciążenie w całym zakresie ruchów. Ruch i prędkość ćwiczeń są dokładnie kontrolowane przez terminale EVE, które wyświetlają graficzne informacje zwrotne na ekranach. Zapewnia to, że terapia zawsze mieści się w określonym, bezpiecznym zakresie.

Dowiedz się więcej o EVE

Zoptymalizowane rozwiązania z zakresu biomechaniki

DAVID Solution obejmuje urządzenia zaprojektowane i zoptymalizowane pod kontem biomechanicznym dla kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych i barkowych. Urządzenia prawidłowo ustawiają stawy zgodnie z osią obrotu, a poprzez wykorzystanie naukowo opracowanych krzywych obciążeń jednocześnie izolują obszar docelowy dzięki skutecznym systemom fiksacji. Pozwala to na niezwykle delikatny ruch stawów, a jednocześnie zapewnia najwyższy możliwy efekt treningu nerwowo-mięśniowego.

Wszystkie paramenty treningu są obliczane ilościowo i indywidualnie dostosowywane do każdego pacjenta.

Biomechanika czytaj więcej

Wysoka skuteczność

Oprogramowanie DAVID charakteryzuje wysoki stopień zaawansowania. Pomimo tego obsługa urządzeń jest bardzo łatwa. Rejestracja do każdego urządzenia odbywa się za pomocą karty RFID. Fotele i inne elementy podparcia są automatycznie dopasowywane, a program pobierany z chmury. Po kilku zleconych sesjach pacjenci szybko opanowują samodzielną obsługę systemu i dzięki temu fizjoterapeuta może wykonywać czynności związane stricte z leczeniem. Nasze urządzenia umożliwiają udzielenie pomocy maksymalnie 6 pacjentom, przy czym każdy z nich ma tak samo dobrą opiekę. Ponadto przy wykorzystaniu naszych urządzeń pacjent może ćwiczyć samodzielnie, co stanowi istotne odciążenie systemu opieki zdrowotnej pod względem ekonomicznym i medycznym.

 

 

 

Kompleksowe zbieranie danych

Wszelkie niezbędne dane są niezwłocznie zbierane i co bardzo ważne źródeł danych jest kilka: e-mail, link, tablet, telefon komórkowy, info-kiosk i każda z maszyn. Każda ścieżka leczenia ma wstępnie zaprogramowany moduł zbierania danych. Sprawia to, że sam proces zbierania danych wymaga niewielkiego udziału użytkownika.  Zbierane są także dane z wykresów i kwestionariuszy dotyczących bólu. Zbieranie ważnych informacji i parametrów towarzyszy wszystkim wykonywanym ćwiczeniom.

Wszelkie zebrane dane można od razu przeanalizować i umieścić w raporcie. W tym celu należy kliknąć na status danych dowolnego pacjenta. Wszystkie ważne dane na poziomie centrum lub sieci są przez cały czas dostępne dla zarządzających nimi osób.

Zaawansowana technologia optymalizująca wykonywanie ćwiczeń. Oprogramowanie przechowywane w chmurze pozwala na kontrolę i zbieranie danych.