6 powodów, dla których szpital AZ Groeninge wybrał system marki DAVID

W 2018 roku szpital AZ Groeninge w Belgii, zmienił urządzenia do leczenia kręgosłupa w swojej klinice na innowacyjny sprzęt medyczny marki DAVID Solution. Aktualnie, są bardzo podekscytowani wynikami tej zmiany.

Mieliśmy przyjemność rozmawiać z kierownikiem działu fizjoterapii Ewoutem Vandersteene oraz jego współpracownikiem Pieterem Baertem. W szpitalu jest od 80 do 100 pacjentów, którzy codziennie przechodzą rehabilitację z wykorzystaniem systemu DAVID. Dalsza część artykułu pokazuje pozytywny wpływ zmiany technologii na wyniki pacjentów i liczne sukcesy w dziedzinie fizjoterapii.

Wysoka użyteczność i kompleksowa baza danych

Z racji tego, iż sprzęt medyczny w klinice AZ Groeninge był już dość wiekowy, zaczęto szukać nowego systemu, z naciskiem na wysoką użyteczność i kompleksową bazę danych. Ewout Vandersteene dowiedział się o systemie DAVID z innego szpitala, gdzie miał okazję przetestować urządzenia tej marki. Różnica w doświadczeniach była tak ogromna, że Ewout zdecydował, iż nadszedł najwyższy czas na zmianę sprzętu. “Szukaliśmy intuicyjnego systemu, który jest wyjątkowo łatwy i przyjazny w obsłudze. Systemu z lepszą bazą do gromadzenia danych, który można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika”.

 

 Korzystamy z systemu marki DAVID już od 1,5 roku i jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani tą współpracą.

 

Badania

Zmiana technologii znacznie ułatwiła proces badania pacjentów w klinice AZ Groeninge. Fizjoterapeuci zauważyli, że jest on zdecydowanie szybszy i o wiele łatwiejszy w porównaniu z poprzednim systemem. Badania przeprowadzane są trzykrotnie podczas programu rehabilitacyjnego pacjenta. Pierwsze z nich wykonywany jest na początku, aby zobaczyć punkt wyjścia, drugi w połowie, a ostatni  na końcu w celu sprawdzenia wyników rehabilitacji. Przeciętny pacjent widzi znaczną poprawę w trakcie trwania programu.

best back rotation device to relieve back pain

Feedback

Fizjoterapeuci są również zadowoleni z możliwości uzyskania informacji zwrotnej po każdym przeprowadzonym ćwiczeniu. Jest to dość istotna zmiana, gdyż poprzednie urządzenia nie oferowały takiej funkcji. Szybka informacja zwrotna pomaga klinice śledzić i zbierać informacje o tym, jak pacjent czuł się podczas danego ćwiczenia. Można je również wykorzystać  do automatycznej zmiany programu, jeśli jest on zbyt łatwy dla pacjenta. Nowa technologia podoba się zarówno pacjentom, jak i fizjoterapeutom.

 

Urządzenia nie są skomplikowane w obsłudze. Pacjenci mają dostęp do danych w czasie rzeczywistym, co pomaga im w zrozumieniu naszej pracy. Jest to bardzo kluczowy element.

 

Projekt

Pacjenci kliniki AZ Groeninge cenią system DAVID, ponieważ jest on niezwykle łatwy i przyjazny w obsłudze. Nie muszą pamiętać  zastosowanych ustawień, ponieważ urządzenia automatycznie dopasowują wysokość siedziska do pacjenta. Jedyną rzeczą jaką  pacjent musi zmienić jest opór. Ponadto, użytkownicy mają również wgląd w ich indywidualny progres ćwiczeń. Wiele osób wspomniało, również że estetyka i prezencja urządzenia kształtuje się na jak najwyższym poziomie.

 

Az Groeninge hospital physiotherapy with David technologyUrządzenia marki David w klinice AZ Groeninge

 

Wyniki

“Niektórzy z naszych pacjentów, dzielą się z nami swoimi obawami o to, że ćwicząc z chorym kręgosłupem, jeszcze bardziej go uszkodzą. Staramy się ich uspokoić, początkowo ćwicząc z lekkim obciążeniem, a następnie stopniowo je zwiększając. W razie jakichkolwiek problemów z programem, zmiany można w łatwy sposób wprowadzić bezpośrednio na urządzeniach lub w systemie EVE.”

Program rehabilitacji pacjentów z kliniki AZ Groeninge kończy się zwykle znaczącym wzrostem siły i mobilności w obszarze kręgosłupa. Klinika otrzymuje mnóstwo pozytywnych opinii oraz może pochwalić się wieloma historiami z pozytywnym zakończeniem. Niektórzy z pacjentów kliniki, byli w tak poważnym stanie, że nie mogli już dłużej wykonywać swojej dotychczasowej pracy, po zakończeniu programu leczenia z systemem DAVID natomiast, mogły do niej z powrotem powrócić. To niesamowite uczucie  widzieć, jak urządzenia marki DAVID pomagają poprawić jakość życia tak wielu osób.